Wózki widłowe to urządzenia wykorzystywane przede wszystkim do zarządzania gospodarką magazynową i występują w wielu ciekawych wersjach, także z napędem hydrostatycznym sprawdzającym się na bardzo wąskich przestrzeniach. Wózki widłowe z napędem hydrostatycznym zapewniają operatorom sporą elastyczność wykonywania obowiązków. Czym się charakteryzują? Czy to inwestycja godna uwagi w przypadku projektowania magazynu? Jak wózek widłowy z napędem hydrostatycznym sprawdza się w codziennej pracy? Poniżej kilka praktycznych odniesień.
Na czym polega przewaga wózka widłowego z napędem hydrostatycznym nad innymi modelami?
Napęd hydrostatyczny występujący w nowoczesnych wózkach widłowych sprawdza się doskonale w przenoszeniu sił do kół bieżnych, a przez to umożliwia manewrowanie na naprawdę niewielkiej przestrzeni i to w szybki sposób. Dla wielu operatorów to jedna z najważniejszych zalet urządzenia. Dzięki wózkom z napędem hydrostatycznym można błyskawicznie zmieniać siłę i ruch silnika. Pompa i silnik to elementy płynnie przechodzące funkcjami, stosunkowo proste w serwisowaniu i utrzymaniu. Bezstopniowa zmiana przełożenia w wózku widłowym gwarantuje znacznie mniej awarii w przyszłości. Wózek widłowy z napędem hydrostatycznym niezwykle trudno przeciążyć, a zatem zwiększa skuteczność BHP. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej warto, żebyś zerknął na rekomendacje dotyczące napędu i danego producenta.
Jak działa wózek widłowy z napędem hydrostatycznym?
Pompa zasilana silnikiem elektrycznym, prostym w ładowaniu i eksploatacji to jedna z kluczowych zasad działania. Oczywiście w wózkach stosuje się nie tylko silniki elektryczne, ale również klasyczne spalinowe. Napęd hydrostatyczny niezwykle trudno uszkodzić. Sprawdza się długoterminowo ze względu na niskie zużycie. Regeneracja całego układu hydraulicznego to coraz popularniejsza, a zatem coraz tańsza usługa doceniana przez właścicieli większych oraz mniejszych magazynów. Operator w codziennej praktyce powinien przyjrzeć się łożyskom ślizgowym, uszczelnieniom oraz siłownikom. To elementy najczęściej ulegające awarii.
Dlaczego warto postawić na profesjonalne wózki widłowe z napędem hydrostatycznym?
- wysoka żywotność całego układu napędowego,
- płynne przechodzenie funkcji pomiędzy pompą i silnikiem,
- zrównoważona praca kół,
- łatwe przenoszenie sił,
- zróżnicowanie silników, od elektrycznych po spalinowe,
- wysoka żywotność układu potwierdzona wieloma branżowymi statystykami,
- napęd niezwykle trudny w przeciążeniu,
- precyzyjne manewrowanie, a zatem wózek idealny do mniejszych, wąskich magazynów,
- dwa pedały, więc ułatwione życie dla operatora.
Dlaczego warto przetestować nowoczesne układy w wózkach widłowych?
Praktyka pokazuje, że od dobrego wózka widłowego zależy efektywność prowadzonej działalności gospodarczej. Teraz już wiesz, jak działa wózek widłowy z napędem hydrostatycznym i możesz łatwo dokonać inwestycji u pośrednika lub bezpośredniego producenta z własnym działem serwisowym.